Hlavní stránka       Smysl pomoci       Tengenenge       Spolupracují       Kontakty       Ke stažení       Archiv   
PF 2018ROZLOUČENÍ S MAUDY


Odpoledne věnované rozloučení s Maudy vyneslo 5 100,- Kč, které jsou již na účtu Klubu přátel.

Děkujeme za účast.


ODPOLEDNE AFRICKÉHO DESIGNU


Charitativní koncert v Plzni (na dobrovolném vstupném a z prodeje výrobků žen z Tengenenge ) vynesl částku 3700 Kč.

Celý výtěžek z akce putuje na podporu školní docházky dětí z vesnice.


VIKTORIA VELVET VOICEVÝTĚŽEK AKCE VE PROSPĚCH DĚTÍ V TENGENENGE

Během festivalu AFRICA LIVE 2017 v ZOO Dvůr Králové byl stánek Tengenenge otevřen po celých devět dní. Jeho provoz zajišťovali členové Klubu a dobrovoníci z řad přátel.

Děkujeme bez rozdílu všem.

Celý výtěžek z akce ve výši 13 780,- Kč putuje na podporu školní docházky dětí z vesnice.Africa Live 2017MONITOROVACÍ CESTA JINDŘICHA IMBRA DO TENGENENGE

Týden před Velikonocemi, v rámci delšího pobytu v Zimbabwe, strávil Jindřich Imbr (sedm let žil v Zimbabwe) šest dní v Tengenenge, kde se podílel na odtokových kanálů kolem školy, kontroloval využití našich finančních prostředků, vybavil další ročník školáků učebnicemi a zaplatil na půl roku naši učitelku Stellu.
Průvodcem z Harare do Tengenenge a zpět byl Agrippa, přes jehož mobil šla část plateb, což umožnilo uhradit nákup učebnic (70 kusů za 600 USD)a nákup materiálu na opravu školky (217 USD) za rozumnou cenu. Na knihy v angličtině, které dovezl z Čech žákům páté třídy však bylo uvaleno clo a zvýšily se také pokuty při všech policejních kontrolách, čemuž se v současné době v Zimbabwe již nedá vyhnout. Celá země postrádá hotovost a platby v místní náhradní měně jsou akceptovány jen částečně.
Stav naší školky je velmi uspokojivý, probíhají v ní i větší schůze komunity a je udržována v relativním pořádku. Část rodičů starších žáků si již zvykla přispívat na opravy kol, někteří dokonce odpoledne předčítají svým dětem, aby je motivovali. Chov nosnic se průběžně obměňuje a ženy již získávají určitou sumu navíc.
Vzhledem k zadluženosti jednotlivých obyvatel vesnice byl uzavřen i krámek Kamurai a vše se musí do Tengenenge dovést. Management bohužel neopravuje chýše pro návštěvníky a těm pomalu odchází střecha z trávy.
Děti, které úspěšně absolvovaly testy z pátého a šestého ročníku si zaslouží vyšší finanční podporu na školní docházku, rodiče již nezvládají ani školné. Z prostředků Klubu byl tentokrát finančně podpořen student MUCHI a malý Tafadzwa.
Na půlroční stravování a nákupy pro Muchiho dohlížela Maudy Muhoni, které byly dodatečně uhrazeny náklady.


BENEFIČNÍ VEČER VE PROSPĚCH DĚTÍ V TENGENENGE

Charitativní večer pro Tengenenge byl i přes nepřízeň počasí velice úspěšný.
Díky četnému organizačnímu týmu vedenému Janou Hoferovou, členům Klubu, dobrovolníkům, účinkujícím a vedení Hotelu Hoffmeister se akce vydařila. Všichni hosté se skvěle bavili, hojně dražili a celkově tak přispěli na účet Klubu částkou
50 555,- Kč. Přímé náklady na občerstvení uhradil hlavní sponzor večera,
Pražská mincovna, která pro každého účastníka večera zhotovila pamětní minci.

Děkujeme.

BENEFIČNÍ VEČER VE PROSPĚCH DĚTÍ V TENGENENGE


Upozorňujeme na nutnost registrace zájemců o účast na benefičním večeru.
Poslední termín registrace je 13.4.2017 na e-mailu jana.hoferova@email.cz


PF 2017